• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Wkrótce wszystkie bialskie wieże widokowe zostaną udostępnione do zwiedzania!

We wnętrzach Wieży Wodnej miała miejsce dzisiaj konferencja prasowa, podczas której Burmistrz Białej Edward Plicko i Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej Patryk Bania prezentowali bialską infrastrukturę turystyczną oraz opartą o nią nową ofertę dla mieszkańców i odwiedzających nasze miasto. Mianowicie, Biała otwiera podwoje swoich trzech wież widokowych: od jesieni 2021r. można było zwiedzać Wieżę Prudnicką, zaś od maja br. poznamy wnętrza i widoki także Wieży Wodnej (obok szpitala) i Wieży Ciśnień (na ul. Wodociągowej, za Gminnym Centrum Kultury).

Bialskie wieże – film promocyjny: https://fb.watch/jUZxlAITNs/

W wyznaczone dni i godziny, w okresie od maja do września, każda z wież będzie otwarta – można zajrzeć, posłuchać o historii obiektu albo sprawdzić, jaki widok roztacza się z ich szczytów (oferta bezpłatna). Dodatkowo, przewidziano zwiedzanie wież poza ustalonymi godzinami, a także innych zabytków miasta – wystarczy rezerwacja telefoniczna, internetowa lub mailowa na 3 dni wcześniej (oferta płatna).  

Ale nie tylko wieżami Biała stoi! Mamy się czym pochwalić, dlatego zachęcamy do zapoznania się z ofertą turystyczną miasta, której szczegóły znajdują się na stronie www.turystyka.biala.gmina.pl. Będziemy także przypominać te informacje, gdy sezon turystyczny w pełni się otworzy.

Z tego miejsca dziękujemy lokalnym i regionalnym mediom za zainteresowanie i przybycie na dzisiejszą konferencję!

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg