Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Obchody 800 – lecia Śmicza

W sobotę, 27.05.2023 r. w Śmiczu odbyły się obchody 800-lecia miejscowości. To jedna z najstarszych miejscowości naszej Gminy.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym odsłonięciem i poświęceniem tablicy pamiątkowej oraz uroczystym apelem, podczas którego zaprezentowano historię wioski oraz jej obecną działalność. Uczestników przywitał Burmistrz Białej Edward Plicko i Sołtys Śmicza Mateusz Kosiński. Następnie korowód mieszkańców wraz z zaproszonymi gośćmi udał się na boisko. Część oficjalną zakończyło przemówienie Wicemarszałek Województwa Opolskiego Pani Zuzanny Donath-Kasiury.

Program artystyczny przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Śmiczu oraz artyści rozwijający swoje talenty w Gminnym Centrum Kultury w Białej. Na boisku czekało wiele darmowych atrakcji dla dzieci oraz liczne stoiska gastronomiczne.

Wieczorem można było obejrzeć i wysłuchać koncertu Janusza i Dominiki Żyłka, a uroczystości zakończyły się zabawą taneczną zorganizowaną pod namiotem, którą poprowadził zespół Voice.