• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem

Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem co roku obchodzony jest 17 października i jak co roku na bialskim rynku Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej zorganizował happening zwracający uwagę mieszkańców na problem ubóstwa w najbliższym otoczeniu i na całym świecie.

Podczas przemówień i inscenizacji uczulano na negatywne, ale powszechne obecnie zjawisko marnowania żywności, które nie powinno mieć miejsca w świecie, gdzie wiele osób jest niedożywionych lub odżywia się nieprawidłowo. Do tego tematu nawiązywały także dzieci z klas 1- 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej, które prezentowały poparcie dla zdrowego odżywiania.

Wolontariusze z Caritas, piłkarze z Akademii Piłkarskiej, seniorzy z Klubu Seniora w Białej, mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Korfantowie i Dom Pomocy Społecznej w Prudniku, wychowankowie i pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Prudniku, Zespół Szkół Medycznych w Prudniku to tylko niektórzy uczestnicy wydarzenia, które prowadziła kierownik bialskiego OPS Maria Klimowicz.

W spotkaniu udział wziął także Burmistrz Białej Edward Plicko, Zastępca Burmistrza Białej Sebastian Kornaś, Zastępca Przewodniczącej Rady Miejskiej w Białej Jacek Czerwiński, Prezes Banku Żywności w Opolu Edward Ambicki, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej Patryk Bania, Dyrektor ZSP w Białej Joanna Macioł.   

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg