• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Ponad 1mln zł łącznie przyznano dla Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Gminie Biała na poprawę dostępności

PFRON_wersja_podstawowa_RGB-01.jpeg

W ramach Programu "Dostępna przestrzeń publiczna" środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymały gminne placówki oświatowe.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łączniku otrzymał dofinansowanie do projektu "Bezpieczeństwo i funkcjonalność integracyjnego placu zabaw w Łączniku" (Moduł C ww. Programu). W Łączniku zostanie rozbudowany istniejący plac zabaw (tzn. przy ul. Fabrycznej 4b). Zadanie obejmuje zwiększenie powierzchni placu i ilości urządzeń zabawowych oraz wykonanie bezpiecznej nawierzchni syntetycznej, a całość dopełnią elementy małej architektury tj. ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery.

Planowane dofinansowanie z PFRON: 546.280,00zł

 

Z kolei Zespół Szkolno-Przedszkolny w Białej otrzymał dofinansowanie na realizację projektu "Poprawa dostępności architektonicznej w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Białej” (Moduł A ww. Programu).

Projekt poprawi warunki korzystania z kompleksu szkolno-przedszkolnego przez osoby ze szczególnymi potrzebami, zwłaszcza z ograniczeniami w poruszaniu się. Zadanie obejmuje budowę windy zewnętrznej w miejscu obecnej, niefunkcjonującej platformy do przewozu osób niepełnosprawnych.

Planowane dofinansowanie z PFRON: 509.920,00zł

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg