• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Prezentacja nowego obiektu w Gminie

Dzisiaj uroczyście zapoznano radnych i sołtysów z nowym obiektem w Gminie!

W wiosennej aurze Burmistrz Białej Edward Plicko, zaprezentował nowo wybudowany Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Radostyni. Przejeżdżając w ubiegłym roku drogą między Ligotą Bialską a Górką Prudnicką, można było zauważyć rosnące mury przyszłych boksów na różne frakcje odpadów komunalnych. W nowym PSZOK powstały także wiaty garażowe dla samochodu ciężarowego z HDS i ładowarki, które będą służyły gospodarowaniu odpadów w naszej Gminie.

Jest to nowoczesny i funkcjonalny obiekt: wyposażono go w wagę najazdową, prasę i rozdrabniarkę, a także instalację fotowoltaiczną z magazynem energii.

Stale rosnąca ilość odpadów komunalnych wymaga większej przestrzeni na gromadzenie różnych frakcji, aby zmniejszyć ilość wywozów, a tym samym przyhamować rosnące koszty gospodarowania odpadami. W późniejszych informacjach będą podane terminy, w których będzie można skorzystać z tego PSZOK.

W uroczystości wzięli także udział: Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w powiecie prudnickim, wykonawcy prac projektowych i budowlanych, przedstawiciele Wodociągów i Kanalizacji w Białej, Urzędu Miejskiego w Białej i innych jednostek.

Inwestycję dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg