Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rajd Rowerowy Biała-Moszna-Biała za nami

W tę niedzielę w Białej można było zaobserwować wzmożony ruch rowerzystów – tych indywidualnych, ale przede wszystkim szczególnie widoczna była grupa cyklistów pod patronatem Partnerstwa Borów Niemodlińskich i Stowarzyszenia Euro-Country z Polskiej Cerekwi.

Z Białej wycieczka wyruszyła do Mosznej, gdzie zaplanowano zwiedzanie Zamku i pyszny obiad. Po powrocie do Białej, na uczestników czekał już Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Białej Patryk Bania, który na przykładzie bialskich wież widokowych, murów obronnych, cmentarza żydowskiego, średniowiecznego grodziska i kościoła ewangelickiego nakreślił historię Białej, a przede wszystkim przybliżył znaczenie tych obiektów dla rozwoju miasta na przestrzeni 800 lat. Uczestników przywitał również Burmistrz Białej Edward Plicko, zachęcając do kolejnych odwiedzin w naszym urokliwym miasteczku.

Wycieczkę zakończono słodkim poczęstunkiem w Centrum Społeczno-Kulturalnym w Białej (dawny kościół ewangelicki). Mimo wietrznej pogody, uczestników nie opuszczał dobry humor i kondycja.

Gmina Biała dziękuje za docenienie naszych atutów i zorganizowanie tego rajdu w oparciu o liczne zabytki miasta.