• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Działaj lokalnie - trwa nabór wniosków- do 8 maja 2024 r.!

Już 8 kwietnia 2024 roku rusza nowa edycja programu "Działaj lokalnie" (edycja 2024) w Borach Niemodlińskich, realizowanego wspólnie z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce, w ramach środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych, a także grup nieformalnych pod warunkiem otrzymania opieki podmiotu posiadającego osobowość prawną, skupionych w 8 gminach Borów Niemodlińskich, tj. Biała, Dąbrowa, Komprachcice, Łambinowice, Niemodlin, Prószków, Strzeleczki i Tułowice.

W bieżącej edycji pula przeznaczona na granty to 42 000,00 zł.

Program "Działaj Lokalnie" dotuje projekty, działania, które mają na celu zaktywizowanie i współdziałanie społeczności lokalnej wokół celu lub problemu, który pojawił się w ich społeczności oraz potrzeby jaka w danej społeczności zaistniała. Chodzi o to, by zamierzone działania osiągać wspólnymi siłami - mieszkańców, lokalnych instytucji, przedsiębiorców, organizacji, samorządowców. Warto zwrócić uwagę by podejmowane działania w najlepszy sposób wykorzystywały lokalne zasoby. Najważniejszym celem działań jest DOBRO WSPÓLNE, które można osiągnąć na wiele sposobów, czy to przez warsztaty ekologiczne lub artystyczne, kina plenerowe, wyprawy rowerowe lub piesze, wspólną aktywność fizyczną lub działania integrujące młodzież, seniorów, rodziny. To Wnioskodawcy, mieszkańcy Borów Niemodlińskich, wiedzą najlepiej w jaki sposób osiągnąć zamierzony cel.

Nabór w bieżącej edycji trwa do 8 maja 2024 roku (włącznie, do północy). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w czerwcu 2024 r. Okres realizacji projektów to 15.06 - 31.12.2024 r., pamiętając, że zamierzone działania muszą trwać minimum 3, a maksymalnie 6 miesięcy. Maksymalna wysokość grantu to 6 000 zł.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie :

http://boryniemodlinskie.pl/632/nabor-wnioskow-dl.html
 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg