Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Majówka w Białej!

Bardzo dziękujemy za liczną odpowiedź na zaproszenie do wspólnego świętowania w Białej!

3 Maja było i patriotycznie, i rodzinnie, i ciekawie…. To za sprawą szerokiego wachlarza atrakcji przygotowanych w ramach Pikniku Majowego Gminnego Centrum Kultury w Białej oraz transgranicznego projektu „Przyjacielskie spotkania”.

Gmina Biała zaprosiła sąsiadów z partnerskiego Města Albrechtice oraz wszystkich mieszkańców pogranicza polsko-czeskiego na atrakcyjne animacje na wieżach widokowych oraz program artystyczno-rekreacyjny w parku miejskim w Białej. Projekt „Przyjacielskie spotkania”, który realizujemy w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pradziad, zapewnił niezapomniane wrażenia i pozwolił przybliżyć temat bialskich legend licznie odwiedzającym nasze wieże w tym dniu.

Piknik Majowy rozpoczął się od świątecznego programu z okazji 3 Maja, jak również 20 rocznicy wstąpienia Polski do UE, który przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej oraz Studio Piosenki działające przy GCK. Następnie zaprezentowały się bialskie mażoretki i grupy taneczne Skorpions, a także duet iluzjonistek z Czech. Do wieczornych godzin program wypełniały konkursy dla dzieci, pokazy strażaków z OSP w Białej oraz dmuchańce i mała gastronomia, także kawa i domowe ciasta przygotowane przez Klub Senior+ z Białej.  

Dzięki pięknej majowej pogodzie kilkaset osób skorzystało z możliwości wspólnego spędzenia czasu.