Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Teren zielony przy Wieży Prudnickiej w Białej oficjalnie otwarty

Brak opisu obrazka

Burmistrz Białej Edward Plicko oraz Prezes stowarzyszenia Partnerstwo Borów Niemodlińskich Jadwiga Wójciak dokonali dziś uroczystego zakończenia inwestycji na terenie zielonym przy Wieży Prudnickiej w Białej.

Była to także okazja do nauki i wspólnej zabawy podczas warsztatowo-edukacyjnej formuły wydarzenia pod nazwą „Nasza Z/ziemia – nasza odpowiedzialność”.

Nasi goście mieli okazję podziwiać program artystyczny przygotowany przez utalentowanych uczniów klas czwartych z ZSP w Białej, a także wysłuchać wykładu na temat racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi oraz otrzymać wskazówki dotyczące organizacji ogrodów deszczowych na swoich posesjach.

Po części oficjalnej był czas na słodki poczęstunek, którym zaserwowaliśmy pyszne przysmaki przygotowane przez Panie z bialskiego Klubu Seniora. Można było napić się kawy oraz pysznej lemoniady, a dla najmłodszych nie mogło zabraknąć darmowej waty cukrowej i nowych gier plenerowych!

Na miejscu zorganizowano również stoisko z informacją turystyczną, na którym można było uzyskać materiały informacyjne i promocyjne dotyczące atrakcji gminy i regionu.

Projekt pn. „Budowa elementów małej architektury wraz z utworzeniem miejskiej zieleni urządzonej w centrum miasta Biała” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju na rzecz Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt uzyskał dofinansowanie przez Gminę Biała za pośrednictwem LGD Partnerstwo Borów Niemodlińskich.