• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Otwarcie nowego placu rekreacyjnego w Pogórzu!

Nowe loga 2014-2020 kolor bez podpisu.jpeg

Dla mieszkańców Pogórza i okolic wczorajsze popołudnie było wyjątkowe. Otwarty został nowy plac rekreacyjny, który powstał w wyniku realizacji przez Stowarzyszenie Odnowa Wsi Pogórze projektu „Rekreacja i integracja - Morwowy Zakątek w Pogórzu”.

W wydarzeniu pn. „Rekreacja i integracja w zgodzie z naturą” licznie uczestniczyli mieszkańcy oraz przedstawiciele partnerów projektu. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Emilia Gϋrtler – Prezes Stowarzyszenia Odnowa Wsi Pogórze, Burmistrz Białej Edward Plicko oraz Jadwiga Wójciak – Prezes stowarzyszenia Partnerstwo Borów Niemodlińskich.  

Po poświęceniu placu przez ks. Adama Łotockiego z tutejszej parafii podziwiać można było wspaniałe występy artystyczne przygotowane przez dzieci ze szkoły i przedszkola w Pogórzu oraz grupy taneczne przy stowarzyszeniu SUKCES PO OPOLSKU z Mosznej i przy Ośrodku Kultury i Sportu z Prószkowa. Nagrodą dla występujących dzieci były gromkie brawa oraz słodkości, którymi osobiście częstował Burmistrz Białej Edward Plicko i panie z Odnowy Wsi Pogórze. Dla wszystkich uczestników zapewniony był poczęstunek z lokalnych produktów.

Organizatorzy przygotowali ciekawe atrakcje, konkursy i materiały informacyjne z zakresu dbałości o stan środowiska naturalnego. Uczestnicy mogli zapoznać się z innowacjami poprawiającymi jakość środowiska naturalnego zamontowanymi na terenie placu (ładująca ławka solarna, oświetlenie LED zasilane energią słoneczną, budki dla nietoperzy).   

Można było także wysłuchać ciekawej prezentacji przygotowanej przez leśnika nt. ochrony nietoperzy oraz pogadanki strażaków z OSP o zasadach udzielania pierwszej pomocy i szkodach w środowisku, jakie powoduje wypalanie traw i liści.  

Na stoisko przygotowanym przez Gminę Biała prezentowane były informacje na temat zasobów przyrodniczych i atrakcji gmin, na terenie których mają siedzibę partnerzy projektu.

Projekt współfi­nansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiej­skich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz z dotacji celowej udzielonej przez Gminę Biała Stowarzyszeniu Odnowa Wsi Pogórze. 

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg