• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Piknik rodzinny w Grabinie – świętujemy zakończenie projektu „Zagospodarowanie przestrzeni Grabinowego Zakątka”

loga do nagłówków.jpeg

W dniu 21 czerwca 2024 roku na terenie w Grabinie, w okolicach świetlicy wiejskiej i szkoły, odbył się piknik rodzinny, który był okazją do świętowania zakończenia realizacji projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni Grabinowego Zakątka jako miejsca integracji i aktywizacji społeczności lokalnej”. Dzięki temu projektowi „Grabinowy Zakątek” został doposażony w nowe urządzenia, które edukują poprzez zabawę.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Burmistrz Białej Edward Plicko, Skarbnik Gminy Klaudia Kopczyk, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Edukacji w Grabinie Łukasz Dziarmaga oraz Radny i sołtys Grabiny Waldemar Weiss. Po oficjalnym przywitaniu gości, wszyscy mogli zobaczyć występy dzieci i młodzieży z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Grabinie z oddziałem Przedszkolnym.

Piknik zgromadził całe rodziny, a liczne atrakcje sprzyjały integracji lokalnej społeczności. Przeprowadzono różne konkurencje międzypokoleniowe z wykorzystaniem zamontowanych urządzeń, można było skorzystać z warsztatów prowadzonych przez miejscowego myśliwego oraz dowiedzieć się od strażaków z OSP Grabina informacji o szkodach w środowisku powodowanych przez wypalanie traw i pożary lasów, a także z bliska zobaczyć sprzęt, który pomaga im w akcjach z tym związanych. Przygotowano poczęstunek dla wszystkich, dmuchańce czy też kurtynę wodną.

Pogoda dopisała, więc piknik był naprawdę udany!

Projekt otrzymał grant w wysokości 40 000,00 zł (100% planowanych kosztów projektu) z fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego w konkursie „Moja Mała Ojczyzna”.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg