• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Otwarta gra terenowa podczas Dni Białej

Interreg euroregion CZPL.png

W niedzielę przeprowadzono już drugie wydarzenie projektu „Przyjacielskie spotkania”. Projekt realizujemy z Městem Albrechtice w ramach Programu Interrreg Czechy – Polska Fundusz Małych Projektów Euroregionu Pradziad z dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W maju mogliśmy uczestniczyć w Legendach na wieżach, a w minioną niedzielę podczas Dni Białej przeprowadzono Otwartą grę terenową. Mimo początkowego deszczu, gra spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony polskiej, jak i czeskiej. Gra została przygotowana w wersji dla dzieci i dla dorosłych – chociaż rywalizacja była zacięta, to dobra zabawa była najlepszą nagrodą za uczestnictwo. Aczkolwiek najlepsze czasy (po 10 drużyn z każdej kategorii) otrzymały od organizatorów wyróżnienia.

Atmosferę gry urozmaicali animatorzy, którzy albo pomagali, albo przeszkadzali w jej rozwiązaniu…..

Program artystyczny i liczne atrakcje Dni Białej (m.in. animacje dla dzieci, pokaz cyrku z Czech) stanowił wspaniałe uzupełnienie tego dnia, który późnym wieczorem zakończył się koncertem zespołu Lombard, ale również w deszczu powracającym po kilku godzinach przerwy.

W trakcie programu podkreślono ważną rocznicę. Mianowicie, 25 czerwca 2004r. Gmina Biała i Město Město Albrechtice podpisały porozumienie o współpracy. Na scenie bialskiego rynku Burmistrz Białej Edward Plicko i Starostka Města Albrechtice Jana Murová w asyście Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Polsce Arkadiusza Żurakowskiego oraz Prezesa Stowarzyszenia Związku Gmin Polskich Euroregionu Pradziad Radosława Roszkowskiego (jednocześnie Starosty Prudnickiego) przypomnieli mieszkańcom o minionych 20 latach partnerstwa. Włodarze partnerskich gmin wymienili się pamiątkowymi statuetkami i wzajemnie podziękowali za owocną współpracę zarówno instytucji, jak i mieszkańców.

Podobny akcent miał miejsce w piątek w Město Albrechtice, gdzie mieszkańcy Białej uczestniczyli w wydarzeniu „Letní slavonsti v Městě Albrechtice” w ramach projektu pn. „Razem ku przyszłości: Biała - Město Albrechtice 20 lat inspirującej współpracy” realizowanego z tą gminą przez Gminne Centrum Kultury w Białej. W trakcie programu nie zabrakło również grupy chętnych, którzy odwiedzili wieżę widokową na Górze Granicznej niedaleko Albrechtic.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg