• EN
 • CZ
 • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Sport i rekreacja

1. Baza sportowo-rekreacyjna

 

  
 • Park Miejski - boiska do gier małych
  Biała, ul. Prudnicka

   

 • Boiska sportowe:
  Biała, ul. Koraszewskiego
  Łącznik, ul. Sportowa 4

   
  boisko.jpeg
   

   

 • Boiska do piłki nożnej
  Chrzelice, Grabina, Kolnowice, Mokra, Nowa Wieś Prudnicka, Olbrachcice, Pogórze, Prężyna, Rostkowice, Śmicz, Ligota Bialska

   

 • Dziecięcy plac gier i zabaw dla dzieci
  Biała, ul. Tysiąclecia 16
  Biała, ul. Prudnicka 29
  Biała, ul. Koraszewskiego

 

2. Kluby sportowe:

1. Piłka nożna:
      - LKS Polonia Biała,
      - LKS Rolnik Rostkowice,
      - LKS Kolnowice,
      - Pogórze,
      - Śmicz,
      - Mokra,
      - Radostynia,

     
2. Sekcja karate:
      - "TORAKAN".

karate.jpeg
 

O klubie - "TORAKAN" więcej informacji na stonie:www.torakan.pl

3. Sakura no Yama So-Honbu Dojo Chrzelice- mała sala (dojo) do treningu japońskich sztuk walki w Chrzelicach działająca w ramach Stowarzyszenia Kultury Fizycznej w Chrzelicach - Centrum  Jujutsu-Aikijujutsu KOBUDO KENKYUKAI (stowarzyszenie do badań i studiów nad dawnymi sztukami walki). Trenowane jest tam m.in. jujutsu, iaido, bojutsu i Yawara. Centrum w Chrzelicach jest przedstawicielem w Polsce organizacji międzynarodowych takich jak IJJF czy CyberBudo. Wirtualne strony Centrum zawierają informacje na temat różnych szkół, systemów, organizacji oraz przedstawicieli japońskiego bujutsu, preferując jednak główny temat jakim jest NIHON KORYU JUJUTSU (japońskie stare style jujutsu).

 

 

1..jpeg 2..jpeg 3..jpeg 4..jpeg
5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.jpeg

Informacje o sekcji:
WWW: http://www.kobudo.pl/osrodki_chrzelice_01.html
e-mail:
 
4. Sekcja Monocyklistów - unikalna na skalę krajową grupa ekwilibrystów rowerowych na jednokołowych rowerach (unicykle) z Chrzelic, działająca od 1970 roku. Wielokrotnie brała udział w pokazach w wielu miastach Polski. Pierwsza grupa na świecie uprawiająca grę w piłkę ręczną na monocyklach (jednokołowych rowerach). Członek Międzynarodowej Federacji Jednokołowców (IUF - International Unicycling Federation). Od 1977 do 2004 działała pod egidą LZS-u, w okresie od 2005 do 2007 przy Stowarzyszeniu"Odnowa Wsi Chrzelice". Od maja 2007 sekcja ponownie prężnie działa w ramach LZS Chrzelice, i jako pionier monocyklingu w Polsce propaguje tę dyscyplinę pod hasłami "Jedno koło to więcej niż dwa" oraz "Monocykl - wehikułem regionu". 
Chrzelice.jpeg Moszna.jpeg Chrzelice 2.jpeg pokazy na scenie.jpeg
monocykle7.jpeg monocykle18.jpeg monocykle24.jpeg monocykle28.jpeg

Informacje o sekcji na stronie www.monocykle.pl
Kontakt:
 
5. Ośrodek Szkolenia Monocyklistów ICHIRINSHA – (czyt. Icirinsia) czyli po japońsku jedno kółko. Pierwszy w Polsce ośrodek o takim profilu i zarazem nowatorska próba zainicjowania działań skierowanych w stronę osób zainteresowanych jazdą na jednokołowych rowerach, np. jako jedną z dyscyplin rekreacji ruchowej (monocykling, unicykling).
Nowo powołany ośrodek współpracuje z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii przy Politechnice Opolskiej, Centrum KOBUDO KENKYUKAI oraz Sekcją Monocyklistów przy LZS Chrzelice.
Zadaniem ośrodka jest szkolenie w zakresie jazdy na monocyklach (nauka jazdy, podstawy gier zespołowych i zabaw na monocyklach, elementy trialu i freestyle) oraz przeprowadzanie dla zainteresowanych egzaminów na Poziomy Umiejętności. Wszystkich chętnych do odkrywania uroków jazdy na jednym kole zapraszamy do Chrzelic.
Kontakt e-mail:
  lub 

 
Ichirinsha 3.jpeg
6.jpeg w trakcie egzaminów.jpeg 4.jpeg 3.jpeg
1.jpeg 4.jpeg 6.jpeg P1010077.jpeg

 

 

 

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
 • box-bory.jpeg
 • box-gckbiala.png
 • sluzbawojskowa.jpeg