• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Polska część projektu "Odważnie w górę i w dół" zakończona

logo Interreg euroregion CZPL jpg.jpeg

Wczoraj, tj. 1 czerwca 2025r., w słoneczne, niedzielne popołudnie Gmina Biała zaprezentowała mieszkańcom Města Albrechtice nową inwestycję wykonaną w ramach polskiej części projektu pn."Odważnie w górę i w dół", czyli utworzenie przy bialskim basenie miejsca odpoczynku dla cykloturystów (stojaki na rowery, ławki, kosz na śmieci, utwardzenie kostką brukową) wraz umieszczeniem tablic informacyjnych na temat atrakcji turystycznych obu gmin oraz polsko - czeskiego pogranicza. W wydarzeniu od początku uczestniczył Burmistrz Białej Edward Plicko.

Naszym gościom zaprezentowaliśmy więcej elementów infrastruktury rowerowej w Białej: miasteczko rowerowe przy szkole podstawowej, wypożyczalnię elektrorowerów, ścieżki pieszo-rowerowe. Na trasach miasteczka rowerowego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym chętne dzieci wzięły udział w wyścigu na hulajnogach, a po ścieżkach w parku miejskim - w biegu na czas. Oba wyścigi dostarczyły zarówno dzieciom, jak i dorosłym wiele emocji. Na ul. Koraszewskiego, w miejscu realizacji projektu Burmistrz Białej zaprezentował nową inwestycję, podziękował gościom za przybycie oraz wręczył uczestnikom wyścigów nagrody. Po części oficjalnej, uczestnicy korzystali z atrakcji na stadionie przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.

Projekt pt. „Odważnie w górę i w dół” wspierany jest  ze środków EFRR w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionu Pradziad Programu Interreg Czechy – Polska na lata 2021- 2027.


  

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg