Główne obchody 800-lecia Białej: Ważne informacje
W związku z historycznym pochodem planowanym w dniu 6 lipca br. (niedziela) informujemy, że w godzinach 11:45 - 14:30 zamknięte dla ruchu pojazdów będą ulice: Rynek, ul. Opolska (od skrzyżowania z ul. Wodną w stronę Rynku), a także ul. Prudnicka i dojazdy do niej.
Jest to konieczne dla uformowania pochodu oraz bezpieczeństwa jego uczestników. Po przejściu pochodu ruch pojazdów na ul. Prudnickiej oraz ul. Koraszewskiego (w stronę Prężyny) zostanie wznowiony. Dziękujemy za wyrozumiałość, a także prosimy o zachowanie ostrożności w miejscach parkingów wyznaczonych na czas imprezy oraz w okolicach stadionu w Białej, gdzie po przejściu pochodu zlokalizowana jest dalsza część obchodów.
Załączona mapka wskazuje miejsca, gdzie można zaparkować w niedzielę samochód: ul. Suchego, park miejski (boiska asfaltowe), teren przy Banku Spółdzielczym oraz wolne okolice przy stadionie (uwaga: plac na zakręcie ul. Koraszewskiego będzie zagospodarowany na wesołe miasteczko). Prosimy o stosowanie się do poleceń i sugestii służb porządkowych.
Uwaga: podczas pochodu i w trakcie imprezy na stadionie będą oddawane strzały z prezentowanej broni. Będzie się to odbywało w sposób kontrolowany i bezpieczny dla uczestników, ale zwracamy uwagę na głośne dźwięki w tym czasie.