• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkania pod Wieżą Wodną z Anną Myszyńską

16 maja 2015 r. Publiczne Gimnazjum w Białej w ramach corocznego Terenowego Dnia Sportu zorganizowało międzyprzedmiotowe zajęcia terenowe. Uczniowie kształcili swoje umiejętności poprzez zabawę. Niecodzienne wydarzenie miało miejsce na szkolnym boisku oraz przy wieży wodnej zlokalizowanej na ul. Hanki Sawickiej. Młodzież realizowała zadania w czterech blokach tematycznych: humanistycznym, językowo-społecznym, matematyczno-przyrodniczym i sportowym.

W ramach zajęć bloku humanistycznego uczniowie udali się na bardzo ciekawe spotkania z p. Anną Myszyńską – lokalną poetką, fotografem i śląską gawędziarką, które miały miejsce w przyjemnej, wiosennej atmosferze w pobliżu wieży wodnej. Na wstępie p. Anna serdecznie przywitała zgromadzonych gimnazjalistów. Oznajmiła, że najwięcej radości sprawiają jej takie właśnie spotkania – z młodzieżą, czytelnikami. Poetka opowiadała dużo o sobie, rodzinie i miejscu zamieszkania.

Przedstawiła również kilka swoich dzieł, m.in. „Nie tylko po śląsku“ oraz „Śląskie rozprawianie“. Przebieg spotkań został okraszony odczytaniem przez uczniów w gwarze śląskiej fragmentów utworów p. Anny. Ponadto pisarka mówiła o wybitnym niemieckim pisarzu – Harrym Thürku, którego bardzo szanowała i podziwiała, a w szczególności o ostatniej jego powieści pt. „Lato umarłych snów“. Gimnazjaliści dowiedzieli się wiele o autorze – o jego najpopularniejszych utworach, życiu. Autorka uświadomiła młodzieży, jak ważne jest zachowanie śląskich tradycji i zwyczajów.

Panią Annę Myszyńską zapamiętano jako ciepłą i sympatyczną kobietę, a spotkania w plenerze na długo pozostaną w pamięci uczniów, zwłaszcza, że były one połączone ze zwiedzaniem wieży i poznaniem jej historii.

DSC06859.jpegDSC06860.jpegDSC06862.jpegDSC06865.jpegDSC06857.jpegDSC06858.jpeg

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg