I Gminne Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Biała
24 stycznia 2026 r. w Łączniku odbyły się I Gminne Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Gminy Biała. Wydarzenie dostarczyło wielu sportowych emocji, było okazją do zdrowej rywalizacji oraz zaprezentowania strażackiej pasji i zaangażowania młodych druhen i druhów.
Zawody sportowo-pożarnicze zostały zorganizowane przez Burmistrza Białej Edwarda Plicko we współpracy z Panią Leokadią Schneider i kierowanym przez nią Referatem Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.
Nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia główny druh Adrian Szwadowski wraz z kolegium sędziowskim.
W zawodach wzięło udział 14 drużyn, w tym 6 drużyn dziewczęcych oraz 8 drużyn chłopięcych. Wysoki poziom przygotowania uczestników przełożył się na bardzo wyrównaną i emocjonującą rywalizację.
Klasyfikacja drużyn dziewczęcych:
- 1. miejsce - OSP MDP Ligota Bialska
- 2. miejsce - OSP MDP Pogórze
- 3. miejsce - OSP MDP Grabina
- 4. miejsce - OSP MDP Łącznik
- 5. miejsce - OSP MDP Chrzelice
- 6. miejsce - OSP MDP Brzeźnica
Klasyfikacja drużyn chłopięcych:
- 1. miejsce - OSP MDP Grabina
- 2. miejsce - OSP MDP Pogórze
- 3. miejsce - OSP MDP Chrzelice
- 4. miejsce - OSP MDP Ligota Bialska I
- 5. miejsce - OSP MDP Ligota Bialska II
- 6. miejsce - OSP MDP Olbrachcice
- 7. miejsce - OSP MDP Brzeźnica
- 8. miejsce - OSP MDP Łącznik
Najlepsi zawodnicy:
- Dziewczęta: Nikola Jaworska – OSP MDP Chrzelice
- Chłopcy: Filip Pella – OSP MDP Grabina
Puchary i medale dla zwycięzców, a także dyplomy oraz słodkie upominki dla wszystkich uczestników wręczył Burmistrz Białej Edward Plicko.
Miłym akcentem wydarzenia była wata cukrowa oraz gorąca czekolada, przygotowane dla uczestników przez Państwo Annę i Daniela Spyra.
Serdeczne gratulacje kierujemy do wszystkich zawodników, drużyn, opiekunów oraz organizatorów za wspaniałą atmosferę, sportową postawę i prawdziwego ducha strażackiej wspólnoty.
Dziękujemy Pani Dyrektor Szkoły w Łączniku Annie Stankala za udostępnienie hali sportowej, a także jednostkom OSP Wilków oraz OSP Józefów za obsługę techniczną zawodów.
Do zobaczenia podczas kolejnych strażackich zmagań!













