• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Metamorfoza świetlicy w Wasiłowicach

Ciąg znaków graficznych przedstawiający  oznakowanie projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Zawiera loga Fundusze Europejskie dla Opolskiego i Województwa oraz flagi Polski i Unii Europejskiej.

Świetlica w Wasiłowicach zyskała zupełnie nowy wygląd przy okazji zakończonego projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Prudnik, Gminie Głogówek i Gminie Biała”. Termomodernizacja tego obiektu - spośród czterech w Gminie Biała - była najbardziej zaawansowana pod względem robót oraz kosztów. Dziś zakończono odbiór prac. 

Efekt jest naprawdę widoczny, gdyż dotychczasowa elewacja z cegły klinkierowej została ocieplona i założono nowy tynk, a pokrycie dachowe również zostało wymienione z uwagi na konieczność zamontowania paneli fotowoltaicznych.

Projekt polegał jedynie na modernizacji energetycznej, dlatego też we wnętrzu budynku dokonano jedynie niezbędnych prac: wykonano ocieplone posadzki, docieplono strop, zamontowano klimatyzatory z funkcją grzewczą, wymieniono oświetlenie. Prace remontowe wewnątrz świetlicy niezwiązane z ww. projektem wykonują mieszkańcy wioski z zaangażowaniem środków z funduszu sołeckiego oraz częściowo środków własnych Gminy Biała. 

Gmina Biała jest partnerem projektu „Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Prudnik, Gminie Głogówek i Gminie Biała”, którego liderem jest Gmina Prudnik i który dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Poniżej prezentujemy zdjęcia sprzed inwestycji oraz stan obecny.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg