• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Przekazanie umów w ramach projektu pn. „Odbudowa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.”

logotypy_poziom_ FE opolskie.jpeg

Wczoraj (20.04) w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste przekazanie umów w ramach projektu pn. „Odbudowa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.”. Dokumenty samorządowcom, w tym Burmistrzowi Edwardowi Plicko, wręczył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Robert Węgrzyn.

Liderem projektu jest Powiat Prudnicki, a partnerami: Gmina Biała, Gmina Głogówek oraz Gmina Prudnik.

Wartość projektu wynosi ponad 23 mln zł, z czego przeszło 21,5 mln zł stanowią środki unijne, a około 1,1 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Z tej puli około 800 tys zł zostanie przeznaczone również na odbudowę 300-metrowego odcinka drogi gminnej przy ul. Opolskiej w Białej.

[Fot.] Powiat Prudnicki; Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego


 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg