Przekazanie umów w ramach projektu pn. „Odbudowa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.”

Wczoraj (20.04) w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste przekazanie umów w ramach projektu pn. „Odbudowa infrastruktury drogowej na terenie Powiatu Prudnickiego po powodzi we wrześniu 2024 r.”. Dokumenty samorządowcom, w tym Burmistrzowi Edwardowi Plicko, wręczył Członek Zarządu Województwa Opolskiego Robert Węgrzyn.
Liderem projektu jest Powiat Prudnicki, a partnerami: Gmina Biała, Gmina Głogówek oraz Gmina Prudnik.
Wartość projektu wynosi ponad 23 mln zł, z czego przeszło 21,5 mln zł stanowią środki unijne, a około 1,1 mln zł pochodzi z budżetu państwa. Z tej puli około 800 tys zł zostanie przeznaczone również na odbudowę 300-metrowego odcinka drogi gminnej przy ul. Opolskiej w Białej.
[Fot.] Powiat Prudnicki; Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego













