Już w czerwcu zaczniemy remont sali gimnastycznej w Białej!
Dzisiaj Burmistrz Białej Edward Plicko i Patryk Mierzwa (Usługi Remontowo Budowlane Patryk Mierzwa z Nowej Wsi Prudnickiej) podpisali umowę na remont sali gimnastycznej w Białej. Już pod koniec 2025r. było wiadomo, że inwestycja otrzymała łącznie 600.000,00zł dofinansowania: Ministerstwo Sportu i Turystyki przekazuje na ten cel 300.00,00zł i Samorząd Województwa Opolskiego również 300.000,00zł, o czym informowaliśmy w naszych mediach. Projekt otrzymał wsparcie w ramach pilotażowej edycji "Programu rozwoju infrastruktury sportowej w województwach". Koszty całego przedsięwzięcia wynoszą ponad 1.000.000,00zł.
Ostatecznie, w trzecim przetargu wyłoniono Wykonawcę i wyczekiwany remont wkrótce się urzeczywistni: wymieniona zostanie podłoga, zamontowane będą okna z elektrycznymi roletami od strony wschodniej, wymienione zostanie wyposażenie stałe (drabinki, wyświetlacz wyników, infrastruktura do gier zespołowych), planuje się również zamontowanie kurtyny dzielącej salę w razie potrzeby, a także montaż wentylacji mechanicznej i nagrzewnic. Ponadto, remontowi będą podlegały: mniejsza sala obok wejścia oraz sala na antresoli. Projekt remontu przygotowało Biuro Projektowo-Usługowe MT PROJEKT Tomasz Rojek.














