• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Stypendysta Premiera – Mateusz Woźniak

W dniu 21 października 2015 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Rady Ministrów. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, kościelnych, organów prowadzących szkoły, dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice. Wojewoda Opolski razem z Opolskim Kuratorem Oświaty wręczyli dyplomy 100 wyróżnionym stypendystom z naszego województwa, wśród, których znalazł się już po raz drugi mieszkaniec Białej - Mateusz Woźniak, uczeń klasy III liceum Zespołu Szkół w Chróścinie.

Od klasy czwartej Publicznej Szkoły Podstawowej w Białej zaczął interesować się pożarnictwem startując w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który wygrywał kolejno na szczeblu gminnym, powiatowym, aż doszedł do poziomu wojewódzkiego. Tak zapoczątkował pasję do pożarnictwa i bycia strażakiem, w ślad za czym dalej systematycznie zaliczał coroczne turnieje w tej tematyce, aż do ukończenia Publicznego Gimnazjum w Białej w roku 2013 ze średnią 5,0. Kolejne lata edukacji kontynuuje w Liceum Ogólnokształcącym o profilu strażackim w ZS w Chróścinie. Inne zainteresowania Mateusza to piłka nożna oraz nauka przedmiotów ścisłych, takich jak matematyka, fizyka i chemia. Na co dzień Mateusz jest osobą uśmiechniętą, pogodną, bardzo komunikatywną i bez wątpienia lubianą. Obecnie Mateusz jest przewodniczącym szkoły, a także osobą medialną, ponieważ już dwukrotnie udzielał wywiadu do Kuriera Opolskiego. W lipcu 2014 na temat obozu wakacyjnego w Prószkowie, a w maju 2015 wypowiadał się w temacie strażackiej edukacji. W szkole średniej Mateusz nadal utrzymuje poziom wzorowego zachowania ze średnią ocen 5,65 w klasie pierwszej oraz 5,56 w klasie drugiej, co w efekcie zaowocowało uzyskaniem ministerialnego stypendium uczniowskiego.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, na podstawie wysokich wyników w nauce wykazujących szczególnie uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Stypendia te wypłacane są w bieżącym roku szkolnym w wysokości 258 zł miesięcznie. Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych i osobistych z nadzieją, że ta nagroda będzie motywacją do dalszej pracy i rozwoju.

Na zdjęciu poniżej dumna mama z synem Mateuszem.

dumna mama z synem Mateuszem.jpeg

Źródła informacji:

www.zschroscina.edu.pl

www.kuratorium.opole.pl

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg