• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkania pod Wieżą Wodną z Teresą i Witoldem Hreczaniuk

W dniu 1.06.br. z okazji Dnia Dziecka w Publicznym Gimnazjum w Białej zostały zorganizowane Międzyprzedmiotowe Zajęcia Terenowe. W ramach bloku humanistycznego kolejno uczniowie klas I, II i III spotykali się w pobliżu zabytkowej XVII-wiecznej wieży wodnej z regionalnymi twórcami Teresą i Witoldem Hreczaniuk. Małżeństwo zamieszkuje w Gostomi. Pani Teresa jest specjalistką tradycyjnej kuchni, poetką, pisarką oraz zielarką, a pan Witold utalentowanym poetą.

Pani Hreczaniuk opowiadała gimnazjalistom różne ciekawostki na temat ziół, ich zastosowania i pokazała przeróżne gatunki tych roślin. Dodatkowo uczniowie mieli okazję nauczyć się pleść piękne wianki z kwiatów. Pan Witold natomiast oczarował młodzież swoimi wierszami. Emerytowany nauczyciel wydał w 2012 roku swój debiutancki tomik pt. "Krajobrazy bliskie i dalekie". Główną inspiracją dla poety jest wieś. Jego wiersze są bardzo optymistyczne i pełne pozytywnej energii.

Spotkanie to dostarczyło gimnazjalistom wielu pozytywnych wrażeń. Dowiedzieli się, że zioła są bardzo zdrowe, mają oprócz właściwości smakowych także lecznicze. Ponadto kontakt z regionalną poezją wprowadził uczniów w dobry nastrój na cały dzień.

Poniżej dokumentacja zdjęciowa obrazująca przebieg spotkania

spotkania pod wieza_1.jpeg spotkania pod wieza_2.jpeg spotkania pod wieza_3.jpeg
spotkania pod wieza_4.jpeg spotkania pod wieza_5.jpeg spotkania pod wieza_6.jpeg

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg