Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szkolenia dla biznesu, styczeń - luty 2017

W marcu/ kwietniu 2017 roku Partnerstwo Borów Niemodlińskich ogłosi nabory wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji nowej Lokalnej Strategii Rozwoju. Będą to nabory na ZAKŁADANIE działalności gospodarczej (tzw. premie) oraz na ROZWIJANIE działalności gospodarczej.

W przypadku premii na start można otrzymać dotację 60 000 zł (100% dofinansowania, środki przelewane na konto przed realizacją projektu). W przypadku rozwijania poziom dofinansowania może wynosić nawet 300 000 zł, tj. do 70% kosztów.

Wnioski będzie można składać w zakresie PKD wpisującym się w:

PRZEDSIĘWZIĘCIE 1: PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

wsparcie dla firm z zakresu: wytwarzanie produktów energetycznych z biomasy, łowiectwo, działalność usługowa związana z leśnictwem, wydobywaniem i obróbką surowców mineralnych, produkcją owoców i warzyw, przetwórstwo mleka, produkcja tartaczna oraz szeroko rozumiane stolarstwo i produkcja opakowań drewnianych produkcja cegieł, odlewnictwo żeliwa, działalność zw. z ochroną środowiska (odprowadzanie ścieków, zbieranie odpadów), działalność zw. z projektowaniem zieleni oraz jej utrzymaniem i pielęgnacją, uprawa drzew i krzewów owocowych, jagodowych i orzechów, uprawa winogron na potrzeby win, produkcji i sprzedaży pieczywa, ciast i ciastek, przetwórstwo i sprzedaż owoców i warzyw, przetwórstwo mleka i wyrób serów, produkcja win, piwa, wód mineralnych, produkcja plecionkarska, produkcja ceramiczna, kucie metali, sprzedaż ryb.

PRZEDSIĘWZIĘCIE 2: POKOLENIA

wsparcie na zakładanie i rozwijanie prywatnych żłobków, przedszkoli, domów seniorów oraz rozwój usług opieki nad osobami zależnymi od osób aktywnych zawodowo (rehabilitacja, usługi czasu wolnego).

PRZEDSIĘWZIĘCIE 3: TURYSTYKA W BORACH NIEMODLIŃSKICH

zwiększamy ilość obiektów i usług związanych z obsługą ruchu turystycznego (wsparcie miejsc noclegowych, gastronomii, turystyki aktywnej).

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy na cykl szkoleń otwierających w/w nabory. Najbliższe szkolenie odbędzie się 9 stycznia 2017 roku o godz. 16:00 w sali Urzędu Miejskiego w Białej.

Kolejne spotkania o tej samej tematyce zaplanowaliśmy:
- 19.01.2017, godz. 16:00 - UG Dąbrowa
- 24.01.2017, godz. 17:00 - UG Tułowice
- 06.02.2017, godz. 17:00 – Prószków

Więcej informacji:
Partnerstwo Borów Niemodlińskich
ul. Rynek 52, 49-100 Niemodlin
tel. 77- 4606 351, niemodlinskie@op.pl
www.boryniemodlinskie.pl