• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Regionalny Dzień Seniora

Już po raz trzeci Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła zorganizował wydarzenie dedykowane wszystkim seniorom z naszego województwa.

Regionalny Dzień Seniora odbył się 3 października 2019 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Realizatorem wydarzenia na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu było Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL. Udział w wydarzeniu był bezpłatny, a na seniorów czekało wiele atrakcji w ramach bogatego programu pod hasłem: Młodość przychodzi z wiekiem.

Podczas spotkania oprócz licznych występów wokalno-instrumentalnych oraz tanecznych, dostępne były różne stoiska merytoryczne, pokazy kulinarne na żywo, warsztaty emisji głosu – ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia zdrowy kręgosłup, porady dietetyka i rehabilitanta, badania profilaktyczne, punkt informacyjny ZUS, NFZ i wiele innych stoisk i atrakcji.

Regionalny Dzień Seniora realizowany był w ramach projektu pn.: „Nie – Sami - Dzielni – rozwój usług społecznych oraz wspierających osoby niesamodzielne” – projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa VIII – Integracja Społeczna, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zorganizowana grupa emerytów z Gminy Biała również miała możliwość udziału w niniejszym przedsięwzięciu, co obrazuje dokumentacja fotograficzna poniżej.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg