Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Biała na jarmarku świątecznym u czeskiego partnera

Brak opisu obrazka

W dniu 29 listopada w partnerskim Město Albrechtice odbył się jarmark świąteczny (Vánoční jarmark), w którym uczestniczyli przedstawiciele Gminy Biała w ramach projektu „Zapraszamy do nas! – lokalne tradycje i obchody przekraczają granice”.

Jarmark odbywał się na rynku, na którym można było skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i handlowej. W świąteczną atmosferę wprowadzały występy dzieci oraz zespołu Bohemia Voice, anioły na szczudłach, zapachy ciasta drożdżowego, grzanych napojów, iskry spod młotka kowala w wieczornym mroku ….. Zwrotnymi punktami programu było rozświetlenie choinki oraz wspaniały pokaz fajerwerków. Jak zwykle w Měście Albrechtice, zostaliśmy miło i gościnnie przyjęci.

Dla przypomnienia, projekt ten obejmuje współpracę Gminy Biała i Města Albrechtice na płaszczyźnie wymiany kulturowej w oparciu o tradycyjne obchody ważnych wydarzeń w życiu każdej z gmin. W trakcie trwania projektu, Gmina Biała brała udział również w świętowaniu „Den Obce” w dniu 05.07.2019r., a partner czeski czynnie zaangażował się w uświetnienie „Święta chleba” w dniach 24-25.08.2019r. oraz uczestniczył w spotkaniu „Jesienne dobrodziejstwa ogrodu” (oba spotkania po polskiej stronie miały miejsce w Łączniku, gdzie w tym celu powstała wiata finansowana z budżetu projektu).

To było już ostatnie wydarzenie w ramach tego projektu, ale współpraca z Městem Albrechtice się nie kończy. Przed nami – mamy nadzieję – kilka wspólnych projektów, które czekają na decyzję o przyznaniu dofinansowania.