• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

"Łączymy e-seniorów"

,,Łączymy e-seniorów’’ – to projekt realizowany przez Stowarzyszenie Odnowy Wsi Łącznik, w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Partnerstwa Borów Niemodlińskich.

Celem projektu jest przełamanie bariery komunikacyjnej poprzez włączenie cyfrowe 20-osobowej grupy seniorów, zainteresowanych nauką lub doskonaleniem obsługi komputera i smartfona, z takimi elementami jak:

- szersze otwarcie seniorów z Łącznika i okolic na nowe technologie, przeszkolenie w obsłudze komputera i smartfona;

- zachęcenie do założenia w wybranym komunikatorze np. WhatsAp grupy koleżeńskiej seniorów, w celu stworzenia pewnego rodzaju kręgu wzajemnego wsparcia i podtrzymania kontaktów towarzyskich;

- edukacja w zakresie elektronicznego załatwiania spraw osobistych w urzędach, banku, aptece i sklepie internetowym;

- poszerzenie – dzięki wymienionym wyżej działaniom, kręgu seniorów gotowych do działań społecznych w środowisku.

Uczestnicy projektu oprócz  nauki spędzą jeden dzień w plenerze, gdzie odbędą się zajęcia ze smartfonem w zakresie korzystania z GPS, robienia zdjęć przyrody i obiektów w terenie.

Projekt obejmie 20 seniorów, którzy będą szkoleni w wymiarze 20h na osobę. W dniu 27.08.2020r. odbyło się pierwsze, organizacyjne spotkanie zainteresowanych w szkoleniu. Na spotkanie przybyli seniorzy z Łącznika, Pogórza, Ogiernicza i Mosznej.

Grupę podzielono na 2 zespoły po 10 osób, w zależności od stopnia zaawansowania w posługiwaniu się komputerem i smartfonem. Szkolenie jest bezpłatne.

Projekt będzie realizowany we współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Łączniku oraz wolontariuszami, którzy będą pomagać seniorom w opanowaniu nowych technologii.

 

e-seniorzy.jpeg

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg