• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Jak było na otwarciu nowych ścieżek pieszo-rowerowych

                   

W sobotę 29 sierpnia br. Gmina Biała uroczyście otwarła ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe powstałe w ramach projektu „Wdrożenie kompleksowej Strategii Niskoemisyjnej w Subregionie Południowym” realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Gmina Biała - jako pierwsza z 4 partnerów - zakończyła rzeczową realizację swoich zadań w projekcie, który współtworzy razem z Gminą Głuchołazy (Lider projektu) oraz Gminą Prudnik i Gminą Otmuchów.

Gmina Biała wybudowała w ramach projektu kompleks ścieżek (przy:  ul. Prudnickiej, ul. Ogrodowej, ul. Parkowej, ul. Woronczaka, ul. Jana i Karola Augustynów), promując w ten sposób indywidualny i niezmotoryzowany transport nie tylko po mieście, ale również po całym regionie. Zwłaszcza, że inwestycja przy ul. Prudnickiej zapewniła połączenie między istniejącymi ścieżkami pieszo-rowerowymi od zamku w Mosznej do granicy państwa w Trzebini-Bartultovicach.

Celem promocji zdrowego i ekologicznego spędzania wolnego czasu z wykorzystaniem nowopowstałej infrastruktury, w minioną sobotę 6 grup symbolizujących „aktywności na ścieżkach”  wyruszyły o umówionej godzinie z różnych stron Białej, aby wspólnie spotkać się w parku miejskim i uczestniczyć w otwarciu. Mianowicie byli to:

- rowerzyści, a wśród nich Marek Klinke – radny miejski (jechali od skrzyżowania ul. Opolskiej z DW 414)

- biegacze prowadzeni przez Sabinę Gorek – przewodniczącą rady miejskiej w Białej (biegli od skrzyżowania ul. Opolskiej z ul. Stare Miasto)

- nordic walking na czele z kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Białej, Leokadią Schneider (początek na ul. Woronczaka)

- monocykliści z Chrzelic pod nadzorem Adama Wojakowskiego, trenera (rozpoczynali jazdę na skrzyżowaniu ul. Prudnickiej z DW 414)

- grupa desek elektrycznych i hulajnóg (start na ul. Ogrodowej)

- rolkarze, których liderem był burmistrz Białej – Edward Plicko (trasa przez ul. Parkową).

Dodatkowo, monocykliści zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności podczas krótkiego pokazu dla zebranych w parku miejskim, będącym centrum tej uroczystości.

 

Serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w organizację ww. grup oraz wszystkim uczestnikom!!!

 

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg