• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Pierwsze spotkania strażackie w projekcie "Bezpieczniej na pograniczu"

LOGA_MIKROPROJEKTY.jpeg

W miniony weekend strażacy z Gminy Biała i Města Albrechtice spotkali się w Pogórzu – Nagłowie w ramach szkoleń prowadzonych po polskiej stronie projektu pn. „Bezpieczniej na pograniczu”. Szkolenie obejmowało pokazy z wykorzystaniem sprzętu strażackiego oraz instruktaż obsługi i zastosowania m.in. motopomp, najaśnic, radiotelefonów, kamer termowizyjnych. W oparciu o symulowane zdarzenia, poszczególne jednostki wykonywały zadania ratownicze i pożarnicze (np. gaszenie pożaru, ratowanie człowieka przygniecionego drzewem). Goście z partnerskiego Města Albrechtice mogli poznać metody i sprzęt stosowany obecnie przez nasze OSP, a także zapoznać się z wyposażeniem prezentowanym przez firmę szkoleniową z Opola.

Dziękujemy jednostkom za liczny i czynny udział, OSP w Ligocie Bialskiej za zaangażowanie w przygotowanie szkolenia, a Nadleśnictwu Prószków za przychylność dla organizacji wydarzenia.

Przeprowadzone szkolenie to tylko jeden z elementów polskiej części projektu, gdyż obecnie trwa również kurs pilarza, w którym biorą udział przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Biała oraz czeskiego partnera – zakończono już część teoretyczną, a na czerwcowe soboty zaplanowano część praktyczną.

Ponadto, w ramach niniejszego przedsięwzięcia zaplanowano jeszcze: polsko-czeskie zawody strażackie, ćwiczenia bojowe w  Měscie Albrechtice, bieg na wieżę widokową „Na Hranici” oraz wyjazd integracyjny.

Projekt jest realizowany przez Město Albrechtice i Gminę Biała przy dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska oraz budżetu państwa Przekraczamy granice.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg