• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Projekt „Kto się bawi, nie jest niegrzecznym” kontynuowany

LOGA_MIKROPROJEKTY.jpeg

W 2020r. zainaugurowano projekt „Kto się bawi, nie jest niegrzecznym” oparty na współpracy polsko-czeskiej w ramach wychowania przedszkolnego. Niestety, w 2020r. udało się zorganizować tylko jedną wizytę studyjną w Białej, podczas której wychowawczynie z Města Albrechtice odwiedziły Publiczne Przedszkole w Białej.  Wybuch epidemii COVID-19 nie pozwolił na dalsze działania.

Obecnie można było już wrócić do spotkań w ramach również i tego projektu. W czerwcu  (17.06.2021r.) po raz pierwszy nauczycielki z Publicznego Przedszkola w Białej i jego oddziałów zamiejscowych miały możliwość zapoznania się z organizacją pracy w czeskich przedszkolach, wyposażeniem i możliwościami tamtejszej edukacji najmłodszych. Wczoraj gościliśmy kolejne wychowawczynie z Města Albrechtice, które odwiedziły przedszkole w Solcu, Gostomii i Białej.

Cieszy fakt, że między polską oraz czeską kadrą nawiązują się spontaniczne i życzliwe kontakty, panie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami, wymieniają uwagami na temat pracy wychowawcy w Polsce i Czechach.

Gmina Biała jest partnerem bez wkładu finansowego w projekcie transgranicznym „Kto się bawi, nie jest niegrzecznym”, w związku z czym przedstawiciele naszej Gminy biorą udział w działaniach realizowanych przez Město Albrechtice.

Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska Przekraczamy granice

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg