• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

(Bez)graniczny Śmicz!

LOGA_MIKROPROJEKTY.jpeg

W atmosferze przyjaźni i ponadczasowych wartości przebiegało niedzielne spotkanie „Gdy Budulinek spotkał Reksia” w Śmiczu w ramach projektu transgranicznego „(Bez)graniczna kultura”. Sołectwo - we współpracy z kadrą pedagogiczną i radą rodziców Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Śmiczu, a także miejscową OSP - zorganizowało wyczekiwany piknik, który był jednym z pierwszych wydarzeń plenerowych w Gminie Biała w czasach epidemii COVID-19.

W ten nastrój wprowadziły uczestników występy dzieci, a jako pierwsi prezentowali musical o Budulinku uczniowie Základní Škola w Město Albrechitce. Dzieci przyjechały z nauczycielami i rodzicami, którzy zostali szczególnie miło przyjęci przez gospodarzy imprezy. Następnie w niesamowitej scenerii i strojach wystąpiły dzieci z podstawówki ze Śmicza, które w symbolicznej współpracy dziewczynki z Polski i Budulinka z Czech z pomocą Reksia poszukiwały "czasu poświęconego dzieciom", a utraconego przez rodziców na całym świecie. Szczęśliwe zakończenie przedstawianej historii zaakcentowały dodatkowo przedszkolaki, pięknie prezentując piosenki oraz polkę.

Spotkanie odbyło się na boisku, gdzie w ramach tego samego projektu powstała wiata do tego typu imprez – kolejne w Śmiczu wydarzenie to „Święto Urodzaju” podczas gminnych dożynek. Poza występami dzieci, do dyspozycji uczestników były dmuchańce, animator dla dzieci, smaczna grochówka z kuchni polowej, kiełbaski z grilla, słodycze, kawa, ciasto itd.

Projekt „(Bez)graniczna kultura” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa Przekraczamy granice.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i wszystkim osobom, które bezinteresownie i chętnie przyczyniły się do przygotowania tego transgranicznego spotkania, a które również stanowiło okazję do wspólnego spędzenia wolnego czasu, w tym również dziećmi - o czym przypominały i do czego namawiały dzieci ze Śmicza podczas swojego przedstawienia.

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg