• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Polsko-czeski obóz sportowy w Białej

LOGA_MIKROPROJEKTY.jpeg

Przez 3 dni gościliśmy w Białej piłkarzy i piłkarki z Města Albrechtice. Razem z bialską Akademią Piłkarską uczestniczyli w treningach, turnieju i innych zajęciach przygotowanych w ramach projektu „Łączy nas sport”. Partnerskie gminy: Biała i Město Albrechtice realizują wspólnie to sportowe przedsięwzięcie, angażując w nie swoje kluby piłkarskie, aby poprzez ten popularny sport realizować transgraniczne cele integrujące lokalną społeczność pogranicza.

Polska część projektu została zakończona w miniony czwartek, kiedy pożegnaliśmy uczestników polsko-czeskiego obozu sportowego. W ciągu tych 3 dni piłkarze intensywnie ćwiczyli, wspólnie się bawili (m.in. na basenie w Białej, podczas wycieczki do Mosznej) i rywalizowali podczas środowego turnieju. Puchary i medale wręczała Jana Murová (starostka Města Albrechtice) oraz Edward Plicko (burmistrz Białej). Turniej odbył się w atmosferze dobrej zabawy, więc wszystkie drużyny otrzymały statuetki, przy czym wybrano dwóch wyróżniających się piłkarzy turnieju: czeską bramkarkę, Kamilkę oraz najbardziej skutecznego strzelca, Bartka Olajossy. Wysokie temperatury nie przeszkodziły w zajęciach sportowych, jak i w czasie wolnym - wręcz zachęcały do skorzystania z bialskiego basenu. Ponadto, goście z Czech odwiedzili łącznicką kręgielnię, a wszyscy uczestnicy – zamek w Mosznej.  

Uczestnikami obozu opiekowali się polscy i czescy trenerzy, rodzice, opiekunowie z Gminnego Centrum Kultury, którym dziękujemy za zapewnienie dzieciom profesjonalnych warunków treningowych, a także za troskę o wyżywienie, bezpieczeństwo, dyscyplinę i atrakcje podczas wydarzenia.  

Projekt „Łączy nas sport” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska oraz budżetu państwa Przekraczamy granice

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg