Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

"Godności mówimy TAK, NIE dla dyskryminacji osób niepełnosprawnych"

Wczoraj (18.05) na Bialskim Rynku odbył się happening pt. „Godności mówimy TAK, NIE dla dyskryminacji osób niepełnosprawnych” dla mieszkańców Gminy Biała. Organizatorem i inicjatorem tego spotkania był Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej wraz z zaangażowanymi partnerami m.in: Gminne Centrum Kultury w Białej, Bank Żywności oddział Opole, Ustronianka, Ambasada Sukcesu, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Głuchołazach, Komenda Powiatowa Policji w Prudniku, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Prudniku, Akademia Piłkarska w Białej, Fundacja na Kole, Publiczne Szkoły Podstawowe w Białej i Łączniku, Niewidzialna Przestrzeń, Zespół Szkół Medycznych w Prudniku, Dom Pomocy Społecznej w Prudniku.
Wydarzenie miało na celu uwrażliwić lokalną społeczność na potrzeby osób z niepełnosprawnością, a także dać wyraz zrozumienia dla ich zmagań w pokonywaniu codziennych trudności. W kolorowym korowodzie brały udział dzieci i młodzież z lokalnych szkół, przedszkoli i ośrodków edukacyjno-opiekuńczych a także przedstawiciele władz lokalnych.
Burmistrz Białej serdecznie powitał wszystkich uczestników wydarzenia wśród, których znalazł się wyjątkowy gość - Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.