• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Stadion miejski w Białej oficjalnie otwarty !

Wczoraj tj. 1 września 2022r. w Białej odbyło się uroczyste otwarcie stadionu miejskiego po jego przebudowie zrealizowanej w ramach projektu „Aktywizacja i integracja poprzez sport – rewitalizacja kluczowej infrastruktury sportowej w mieście Biała”. Symboliczne otwarcie obiektu nastąpiło w trakcie koleżeńskiego meczu piłki nożnej drużyn Oldboy’ów - Gmina Biała vs. Gmina Prószków. Mecz otworzył burmistrz Białej – Edward Plicko, wykonując pierwszy strzał na bramkę. Sportowych emocji nie było końca, na wydarzeniu nie brakowała kibiców, a na dzieci czekały liczne atrakcje i wielobój sportowy.

Przebudowa stadionu miejskiego przy ul. Koraszewskiego w Białej została wykonana jako jedno z zadań projektu „Aktywizacja i integracja poprzez sport – rewitalizacja kluczowej infrastruktury sportowej w mieście Biała”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. 

Najważniejszymi elementami zadania było: wymiana ogrodzenia, remont trybun i ich częściowe zadaszenie wraz z budową chodnika za nimi, wykonanie oświetlenia stadionu, a także wymiana bramek i ogólne uporządkowanie terenu.

Wartość tego jednego zadania to 1.070.162,63zł. Dofinansowanie do niego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 335.924,00zł, zatem wkład własny Gminy Biała w przebudowę to 734.238,63zł.

Symboliczne otwarcie stadionu po jego przebudowie z udziałem mieszkańców różnych pokoleń i zainteresowań to inauguracja poszerzonych funkcji społecznych, jakie stadion - mamy nadzieję - będzie pełnił.

Cały projekt jeszcze trwa, gdyż drugie zadanie powinno być wykonane w październiku: przebudowa placu zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej.

 

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg