• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Zakończenie czeskiej części projektu pn. „W górę, w dół – aktywnie poznajemy atrakcje pogranicza”

euroregion.jpeg

Wczoraj tj. 18 września 2022r. przedstawiciele Gminy Biała uczestniczyli w Město Albrechtice w zakończeniu czeskiej części projektu pn. „W górę, w dół – aktywnie poznajemy atrakcje pogranicza”.

Czesko-polskie spotkanie zorganizowane zostało przy wieży widokowej na Hraničním vrchu (Górze Granicznej). Uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystym otwarciu terenowej ścieżki rowerowej, która wykonana została przez partnera czeskiego w ramach przedmiotowego projektu. W trakcie wydarzenia przedstawiciele naszej gminy aktywnie uczestniczyli w rozgrywanych w tym dniu konkurencjach, tj.: biegu na czas na wieżę widokową, zjeździe rowerem po nowo wybudowanej ścieżce rowerowej (tu wykorzystano zakupione w ramach projektu rowery elektryczne) czy strzelaniu z karabinu ASG. Co warto podkreślić - wielokrotnie znaleźli się na podium. Wśród osób wyróżnionych mogliśmy podziwiać zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy! Uzyskane sukcesy pozwoliły cieszyć się w pełni ze spotkania pomimo niezbyt sprzyjającej, deszczowej aury.

Przypominamy, że w naszej części projektu Gmina Biała uruchomiła wypożyczalnię elektrorowerów.

Nowo wybudowana terenowa ścieżka rowerowa na Hraničním vrchu w Město Albrechtice o długości 924 m to kolejna atrakcja turystyczna, z której warto skorzystać, zwiedzając rowerem polsko-czeskie pogranicze.

Projekt „W górę, w dół – aktywnie poznajemy atrakcje pogranicza", realizowany w partnerstwie Město Albrechtice i Gminy Biała, jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska - Polska oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy granice

 

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg