• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Plac zabaw przy ul. Tysiąclecia już po przebudowie!

EFRR Opolskie.jpeg

W chłodnej, jesiennej, ale na szczęście bezdeszczowej aurze otwarto wczoraj plac zabaw przy ul. Tysiąclecia w Białej po jego przebudowie przeprowadzonej w ramach projektu Gminy Biała pn. „Aktywizacja i integracja poprzez sport – rewitalizacja kluczowej infrastruktury sportowej w mieście Biała”.  Dzieci z bialskiego przedszkola przygotowały inauguracyjny występ, zaś ich rodzice całą oprawę wydarzenia. W atmosferze rodzinnego festynu aż do zmroku bawiono się na odnowionym placu, który teraz zyskał nowe urządzenia zabawowe, bezpieczną nawierzchnię, ogrodzenie. Kilka urządzeń zabawowych, jak również samo poruszanie się po placu, jest przystosowane do korzystania przez osoby z ograniczeniami ruchowymi lub poznawczymi.

Niecierpliwość najmłodszych mieszkańców Białej przed wejściem na nowy plac zabaw ukazała wszystkim zebranym jak bardzo to zadanie było oczekiwane przez naszą społeczność i dała satysfakcję z tego, że środki przekazane na ten cel zarówno z funduszy europejskich (ponad 163 tyś. zł), jak i budżetu Gminy Biała (około 367tyś. zł), są słusznie wydane i zaspokoją najpilniejsze potrzeby w rozwoju ruchowym i poznawczym bialskich dzieci.

Przebudowa placu zabaw jest już drugim zadaniem projektu pn. „Aktywizacja i integracja poprzez sport – rewitalizacja kluczowej infrastruktury sportowej w mieście Biała”. Niespełna dwa miesiące temu uroczyście otwarto stadion miejski, który także przebudowano podczas realizacji tego projektu. Zatem dwa miejsca sportowo-rekreacyjne w Białej zyskały nowy wygląd i możliwość pełnienia różnorodnych funkcji społecznych. Dofinansowanie otrzymano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

 

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg