• EN
  • CZ
  • DE
×
Wyszukaj w serwisie
×

Spotkanie w ramach forum „Kultura i natura Borów Niemodlińskich”

Partnerstwo Borów Niemodlińskich serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w ramach forum „Kultura i natura Borów Niemodlińskich”. Pierwsze, które odbyło się w 2018 roku dotyczyło „Znanego i mniej znanego dziedzictwa rodu Pücklerów z Grodźca na Szydłowcu”. Tegoroczne spotkanie poświęcone jest wybranym przykładom „Ochrony przyrody prowadzonej na terenie gmin Borów Niemodlińskich” i odbędzie się w piątek, 18 listopada 2022 roku, o godzinie 16:00, w siedzibie stowarzyszenia w Niemodlinie, Rynek 52.

Spotkanie będzie okazją pokazania kilku projektów i zagadnień, jakie pojawiły się w ostatnich 2-3 latach.

  • Na wstępie Grzegorz Hebda z Uniwersytetu Opolskiego, członek Partnerstwa Borów Niemodlińskich, inicjator wielu projektów przyrodniczych w naszym stowarzyszeniu, przedstawi efekty tegorocznego projektu nietoperzowego (Hiber-akcja), który Partnerstwo prowadziło w przedwojennym zbiorniku na wodę w Łambinowicach. W prezentacji znajdzie się też kilka słów na temat pierwszych wyników obserwacji popielic w okolicach Goszczowic, a to za sprawą montażu w roku 2020 w tamtejszym leśnictwie budek dla tych gryzoni. Na koniec tej części poznamy torfowisko Kwiczalnia-Topiel w okolicach Sowina i Przechodu, które było przedmiotem badań przyrodniczych prowadzonych w latach 2021 - 2022.

  • Drugą częścią spotkania będzie prezentacja projektu rewitalizacji parku w Ciepielowicach. O niezwykłych pomysłach rewitalizacji opowie nam Agnieszka Jakubowska z Urzędu Gminy w Dąbrowie, koordynatorka i autorka wielu wniosków w Urzędzie. W prezentacji znajdzie się też miejsce na inne projekty parkowe, które Gmina Dąbrowa z sukcesem zrealizowała w wielu swoich sołectwach.

  • Spotkanie podsumuje wystąpienie Justyny Szmechty ze Stowarzyszenia „Nasze Górki”, a jednocześnie sołtysa Górek, w gminie Prószków. Społeczność podopolskich Górek stanęła przed nowymi wyzwaniami, które przynosi budowa dużego osiedla, bezpośrednio przy wsi. Co zmieniło się i zmienia w związku z tym w Górkach? Jakie pojawiają się szanse i zagrożenia przy tak znacznej rozbudowie wsi? Także o tym będzie okazja porozmawiać w Niemodlinie.

Zgłoszenie na spotkanie można przesłać mailem , telefonicznie pod numerem 77 4606 351 lub poprzez system elektroniczny: https://forms.gle/pN9DDsi2hFfbda3S6

Więcej informacji:
http://boryniemodlinskie.pl/1205/zaproszenie-na-spotkanie.html

Turystyka weekendowa

Sprawdź szczegóły
Polecamy
  • box-bory.jpeg
  • box-gckbiala.png
  • sluzbawojskowa.jpeg